ورزش سی ایکس پرو

1 سال پیش

همه چیز درباره ورزش سی ایکس ورکس

 

ورزش سی ایکس ورکس (cxworx) یکی از انواع ورزشهای جدیدی است که در مدت کمی به شهرت بالایی رسیده است. این ورزش را ممکن است به نام ورزش سی ایکس نیز شنیده باشید. انجام مداوم ورزش سی ایکس ورکس به فرد این امکان را می‌دهد؛ که در زمان کمتر از ۳۰ دقیقه میان تنه بدن خود را بسیار قوی‌تر از آنچه که هست کند.

ورزش سی ایکس ورکس چیست؟

شرکت لس میلز آمریکا ورزش سی ایکس ورکس را به هدف قوی‌تر کردن عضلات کل بدن و فرم دادن به آن معرفی کرد، اما همانطور که گفته شد تمرکز آن بیشتر بر عضلات میان تنه بدن می‌باشد. ورزش‌هایی که در آن انجام می‌شوند همگی با فرم و خصوصیات و اندام فرد متناسب سازی شده و در سطح بندی‌های مختلف شامل متوسط، حرفه‌ای و خیلی حرفه‌ای طراحی شده است.

چالشی بودن تمرینات طراحی شده در این ورزش در تمامی سطوح، از خصوصیات بارز آن می‌باشد. این ورزش عضلات باسن، پاها و شکم را مورد هدف خود قرار می‌دهد و از موثرترین ورزش‌ها برای بهبود حالت بدن و وضعیت آن می‌باشد.

ورزش سی ایکس ترکیبی از ورزش‌های قدرتی و هوازی می‌باشد؛ که ارتباط کل بدن را با درگیر کردن بخش مرکزی بالاتنه، میان تنه و پایین تنه را بهبود بخشیده است. این ورزش برای افرادی که به دنبال جمع کردن شکم و باسن خود هستند، به شدت پیشنهاد می‌شود.

مزایای ورزش سی ایکس ورکس

  • انجام فعالیت های روزانه با قدرت بیشتر از مزایای منحصر به فرد این ورزش است.
  • با انجام ۳۰ دقیقه از این ورزش، فرد می‌تواند ۲۹۲ کالری را در یک جلسه بسوزاند.
  • قوی‌تر کردن عضلات کل بدن، خصوصاً عضلات قسمت میان تنه را ورزش سی ایکس به آسانی مهیا می‌کند.
  • از بین بردن چربی اضافی شکم و باسن و در نتیجه جمع و لاغر شدن آن‌ها موجب محبوبیت بالای این ورزش شده است.
  • اصلاح فرم بدنی، یکی از مهم‌ترین وظایف ورزش سی ایکس ورکس است؛ که ورزشکاران را تشویق به تداوم در انجام آن می‌کند.
  • این ورزش به فرد امکان عضله سازی را در کوتاه‌ترین زمان می‌دهد.
  مهم ترین علت هنگ کردن گوشی و راه حل رفع آن

 

 

 

کلاس ورزش سی ایکس ورکس

کلاس‌های این ورزش به صورت اسب پیش طراحی شده می‌باشد؛ به عبارت دیگر تمامی تمریناتی که در ۳۰ دقیقه کلاس انجام می‌شوند با دقت بالایی و به تناسب فرم بدنیه ورزشکار برنامه ریزی شده است. هر جلسه ورزش از شش بخش تقسیم شده است؛ که هر بخش بر روی عضلات قسمتی از بدن تمرکز دارد و در نهایت پس از پایان جلسه عضلات کل بدن درگیر ورزش بوده‌اند. در ادامه به توضیح هر یک از این ۶ بخش خواهیم پرداخت.

 

 بخش اول گرم کردن بدن

برای آماده کردن هسته بدن جهت انجام تمرینات اصلی، لازم است ابتدا حرکات متعددی را در حالت‌های ایستاده و درازکش انجام شود؛ تا بدن آماده یا به اصطلاح گرم شود.

بخش دوم تمرینات قدرتی میان تنه

در این بخش از تمرینات ورزش سی ایکس ورکس، تمرینات به صورت حرکات متوالی در حالت معلق بر روی دست‌های یا دراز کش با نظارت مربی انجام می‌گیرد.

 

بخش سوم قدرتی ایستاده شماره ۱

مجموعه حرکات ایستاده‌ای که برای همگام سازی عضلات بالاتنه و پایین تنه انجام می‌گیرد؛ در این بخش تقسیم بندی شده است.

 

بخش چهارم قدرتی ایستاده شماره ۲

حرکاتی که برای تمرکز روی عضلات سرینی لگن و باها به صورت ایستاده انجام می‌گیرند.

 

بخش پنجم قدرتی هسته بدن

حرکاتی که بر روی بدن با تمرکز بر چرخش‌ها و عضلات شکمی انجام می‌گیرند؛ جزء بخش قدرتیه سطح بدن طبقه بندی می شوند.

 

 بخش ششم سرد کردن

لازم به ذکر است که کلاس ورزش سی ایکس تنها به تمرینات و ورزش منتهی نمی‌شود و این کلاس نیز مانند تمامی ورزش‌ها و کلاس های ورزش در انتهای خود قطعاً به مرحله سرد کردن نیاز دارد. در غیر این صورت با ناگهانی قطع کردن ورزش، فرد در عضلات خود احساس راحتی را تجربه نمی‌کند.

  پیراشکی خانگی

 

 

 وسایل مورد نیاز جهت انجام ورزش سی ایکس

  • کش بدنسازی، جهت انجام تمرینات از پیش برنامه ریزی شده.
  •  حوله، برای گرفتن عرق بدن که هر فرد بصورت خصوصی از حوله خود استفاده خواهد کرد.
  • زیرانداز، جهت انجام حرکات ورزشی نشسته یا درازکش که خصوصا در بخش اول و دوم کلاس انجام میگیرند.
  • وزنه، که سنگینی آن باید متناسب با آمادگی بدنی فرد و با مشورت مربی انتخاب شود.

 

حرکات ورزش سی ایکس ورکس

همانطور که گفته شد این ورزش تبریک ترکیبی از ورزش‌های هوازی و قدرتی می‌باشد؛ به همین دلیل حرکات آن نیز که به صورت مجموعه‌ای از حرکات ایزوله و ترکیبی طراحی می‌شوند، از مزایای ورزش سی ایکس ورکس است.

بالا بردن پاها، حرکت پل، کرانچ، معلق ماندن، کشش پا، لانگز، سوپرمن، پلانک، کرانچ‌ شکمی و اسکوات از جمله متداول‌ترین حرکات ورزش سی ایکس می‌باشند؛ که تعداد و اندازه آن‌ها متناسب با شرایط هر فرد، قبل از شروع کلاس برنامه ریزی می‌شوند.

اگر تاکنون این حرکات را انجام نداده‌ایم و برای شروع ورزش سی ایکس مربوط به هستی لازم است به شما بگوییم که تمامی این حرکات در طی جلسات به شما توسط مربی حرفه ای آموزش داده خواهد شد.

 

امروزه بسیاری از مردم بدنبال بهترین روش برای مدیریت زمان خود در کارهای روز مره هستند و یکی از این کارها خرید بوده که حقیقتا زمان زیادی صرف خواهد شد. به همین جهت تیم فروشگاه اینترنتی اصلی کالا با پشتوانه سالها تجربه در حوزه فروش لوازم خانگی در بندر گناوه و برخورداری از کادر مجرب و متعهد و تحصیل کرده در این عرصه تصمیم به راه اندازی این فروشگاه گرفته است. تا بتوانید همزمان با رشد روز افزون و رو به گسترش رسانه جهان شمول اینترنت به منظور ارایه خدمات خود در بازار آنلاین و نیاز مشتریان خود در سراسر ایران، نیازهای آنها را برآورده کند.

  طرز تهیه مربای زرد آلو خوشرنگ

 

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب اصلی کالا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه