نگهداری از یخچال

3 سال پیش

نگهداری از یخچال

مراقبت از یخچال به دلیل قیمت بالا و نقشی که در زندگی امروزه ایفا می‎کنند ، از اهمیت بالایی برخوردار است.
راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید یخچال و فریزر خود را با اقداماتی از قبیل تمیز کردن و نگهداری به طور منظم از آسیب های ممکن محافظت کنید.

انتخاب جای مناسب برای یخچال

نکته اول و در واقع مهم‎ترین نکته هنگام استفاده از یخچال و فریزر انتخاب جای مناسب است، دقت داشته باشید مکانی که برای قرار گیری این لوازم انتخاب می‎کنید به هیچ‎وجه در معرض مستقیم نور آفتاب و یا گرمای ناشی از اجاق گاز و یا آبگرمکن نباشد.
بین دیوار و یخچال و فریزر حداقل بیست سانتی‎متر فاصله بگذارید . دمای مکانی که بخچال و فریزر خود را قرار می دهید نباید زیر ۵ درجه سانتیگراد باشد چرا که کارکرد یخچال فریزر را با اختلال ماجه می کند.
درصورتی‎که جابجایی داشته‎اید، پس از گذشت ۲ تا ۳ ساعت دستگاهتان را روشن نمایید. اگر یخچال و فریز تازه شروع به کار کرده است اجازه دهید بعد از روشن شدن حداقل ۳ ساعت به صورت خالی کار کرده تا به دمای استاندارد برسد.

مراقبت از نوار درب یخچال

برای مراقبت از یخچال نوار پلاستیکی که برروی درب یخچال وفریز قرار دارد را به صورت مرتب تمیز نمایید ، بهتر است این کار را با آب گرم انجام دهید تا چسبندگی نوار را کاهش ندهد. برای اطمینان از این‎که درب به صورت کامل بسته شده است و عمر نوار به اتمام نرسیده است کاغذی را بین درب گذاشت و ببنید، اگر کاغذ به راحتی کشیده شد، پس در به صورت کامل بسته نشده و یا لاستیک معیوب است .
یخچال خود را در دمای مناسب تنظیم کنید
اگر یخچال خود را به دمای پایین تر از مطلوب تنظیم کنید، خواهید دید دستگاه شما سخت تر از حالت معمولی کار می کند تا این دمای پایین را حفظ کند.
شما می توانید این مشکل را با تنظیم یخچال و فریزر خود در دمای گرم تر حل کنید و یخچالی با طول عمر بیشتر داشته باشید.

  نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال

سیم پیچ های خنک کننده را تمیز نگه دارید

یکی از دلایل اصلی که از خنک کردن فضای داخلی یخچال شما جلوگیری می کند، کثیف بودن سیم پیچ های خنک کننده است.
با گذشت زمان، این سیم پیچ ها می توانند با خاک و سایر گردوغبار محل پوشیده شوند که موجب می شود تا آنها کارآیی لازم را نداشته باشند. وقتی این اتفاق می افتد، کمپرسور شما خیلی داغ می شود.
ایده خوبی است که به طور منظم این سیم پیچ ها در پایین یا عقب یخچال خود را با استفاده از جاروبرقی دستی تمیز کنید. اگر این کار را به طور منظم انجام دهید، یخچال شما سالها برای شما کار خواهد کرد!

فریزر خود را پر نگه دارید

اگر در یخچال خود یک فریزر داشته باشید، ایده خوبی است که فریزر را در هر لحظه از زمان، پر از غذاهای یخ زده نگه دارید. این باعث می شود فریزر شما درجه حرارت مطلوب را حفظ کند.
هر چه هوای کمتری در فریزر شما باشد، فریزر شما کارآیی بهتری خواهد داشت و به تعمیر کمتری در آینده نیاز پیدا خواهید کرد.

هرگز درب را باز نگذارید

همانطور که باید بدانید وقتی که درب های یخچال را باز نگه می دارید، هوای گرم از آشپزخانه شما به درون یخچال و هوای سرد از طریق درب باز خارج می شود. وقتی این اتفاق می افتد، کمپرسور باید هوای گرم را که اکنون فضای یخچال را اشغال کرده است خنک کند.
اگر این کار را اغلب به طور منظم انجام دهید، این امر باعث می شود که کمپرسورهای شما بسیار سخت تر از حد معمول کار کنند و این باعث می شود که احتمال پرداخت هزینه تعمیرات در آینده برای شما افزایش یابد.

  بهترین برند تلویزیون کدام است ؟

غذای گرم را داخل یخچال قرار ندهید

هر بار که غذای گرم را به یخچال اضافه می کنید، به هوای گرم بیشتری در یخچال اضافه می شود و باعث می شود که کار برای کمپرسور سخت تر شود، همانطور که در آخرین مرحله توضیح داده شد.
این کار زمان بیشتری را به کمپرسور تحمیل می کند و به دلیل کار سخت تر، استفاده از برق بیشتر شده و امکان خرابی دستگاه را افزایش می دهد.

پاکسازی برفک ها در یخچالهای برفک زا

برای پاکسازی یخچال‎هایی برفک زا، از لوازم حرارت دهنده مانند سشوار استفاده نکنید و اجازه دهید با دمای هوای معمولی یخ‎ها آب شوند.
چنانچه قرار است به مدت طولانی از یخچال استفاده نکنید، حتما مواد غذایی را از آن خارج و دستگاه را خاموش کنید، بهتر است درب را باز گذاشته تا هوا در آن جریان داشته باشد. اگر قصد سفر رفتن دارید، مواد غذایی فاسد شدنی را از یخچال بیرون بیاورید و یخ ساز و آب سرد کن را از کار بیاندازید.

 

بهترین و ساده ترین خرید خود را با ما تجربه کنید. اصلی کالا مکانی است که خریدی راحت از بانه را برای شما فراهم می کند. در منزل خود بنشینید و بازارهای متنوع بانه را در اصلی کالا دیدن کنید. تلاش ما آسایش شماست.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب اصلی کالا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه