معرفی کمپرسور اینورتر خطی

3 سال پیش

مقدمه

قدیم تر ها خرید یخچال بسیار آسان بود چراکه دامنه محصولات بسیار محدود بودند و آن ها هم از نظر عملکرد تقریب یکسان بودند . امروزه اما با وجود رنج محصولاتی بالا و ویژگی های متنوع انتخاب درست بسیار سخت شده است. در همین راستا لازم است هنگام خرید یک یخچال باید به کوچک ترین جزییات آن توجه کنیم و آن هارا سبک سنگین کنیم. برای خرید یک یخچال موضوعی که باید روی آن مانور بدهیم،کمپرسور آن است که به عنوان قلب تپنده ی یخچال عمل می کند کمپرسور، این قطعه مهم، وظیفه تبادل دما را بر عهده دارد و خنک کردن فضای درون یخچال بر عهده دارد. پس لازم است تا انواع موتور های یخچال را بشناسیم و آن یخچال را انتخاب کنیم که بهترین نوع کمپرسور را دارد. از کمپرسور ها می توان به دیجیتال اینورتر و اینورتر خطی ، اینورتر عادی و… اشاره کرد

کمپرسور اینورتر خطی

موتور اینورتر خطی (compressor inverter linear) یکی از پیشرفته ترین کمپرسور هایی است که که طراحی شده است . کمپرسوری که امروز در انحصار شرکت کره ای ال جی بوده در تازه ترین محصولات خود بکار گرفته است و از این نظرتوانسته برگ برنده را از نظر کمپرسور در برابر سایر برند ها به دست داشته باشد. امروز قصد داریم در مورد این کمپرسور پیشرفته بحث کنیم و کارایی و عملکرد آن را نسبت به موتور های معمولی زیر ذره قرار دهیم . پس ادامه متن را همراه ما باشید.

کمپرسور اینوتر خطی

نحوه عملکرد موتور اینورتر خطی

از همین اول بگویم که این موتور پیشرفته عملکرد ثابتی ندارد و بسته به آب و هوای یک منطقه و در طی فصول مختلف سال و حتی در شب و روز هم تغییر می کند. اجازه دهید دقیق تر بگویم؛ برای مثال این کمپرسور در فصل تابستان ماکزیمم فعالیت را از خود نشان می دهد تا بتواند سرمای مورد نظر یخچال را تامین کند. اما در نقطه مقابل تابستان، یعنی زمستان به دلیل برودت هوا عملکرد آن به حداقل مقدار ممکن می رسد.. این روند، موضوعی مشابه اش را می توان در شتاب دهنده اتومبیل هم مشاهده کرد که به نسبت نیاز به شتاب کم یا زیاد می شود. همین فناوری سبب می شود تا فشار اضافی بر موتور محتمل نشود و بتواند عمر مفید بالایی داشته باشدو همچنین مصرف انرژی را بهینه سازی کند و تا ۴۰ % در صرفه جویی برق سهیم باشد.

  پاک کردن خراش درب یخچال

بهینه سازی انرژی و صدای کم

کمپرسور اینورتر خطی، در اصل جزء موتور های گازی هستند که یک پیستون در مسیر رفت و برگشت خطی به صورت متناوب در حال فشرده سازی گاز است . مزیت این تکنولوژی در کاهش انرژی تلف شده خود را نشان می دهد . به دیگر سخن در این کمپرسور با کاهش نقاط برخورد نسبت به موتور های قدیمی به ۱ نقطه، اتلاف انرژی به حداقل مقدار خود رسیده است و به دنبال آن راندمان و بازده یخچال به صورت چشمگیری افزایش می یابد. همچنین از تولید گرمای اضافی -که در کمپرسور های قدیمی به کرات باعث سوختن موتور می شدند-جلوگیری می شود تا عمر مفید کمپرسور و به دنبال آن یخچال افزایش یابد. لازم به ذکر است که با طراحی ویژه این کمپرسور صدای برآمده از آن بسیار کم بوده و حتی در ماکزیمم فعالیت خود به سختی شنیده می شود.

بهینه سازی انرژی و صدای کم

برتری های کمپرسور اینورتر خطی نسبت به کمپرسور معمولی

تازگی وطراوت بیشتر میوه ها و مواد غذایی

freshness and food quality

فعالیت بیشتر ، مصرف انرژی کمتر

more function ،more energy saving

قیمت کمپرسور

به طور کلی یخچال هایی که واجد کمپرسور اینورتر خطی هستند از قیمت بالاتری برخوردار هستند . ولی با صرفه جویی انرژی و راندمان بالای کمپرسور اینورتر نسبت به کمپرسور معمولی ، در دراز مدت اینورتر خطی انتخاب هوشندانه تری است و می تواند پول زیادی برای شما باز گرداند.با این انتخاب هوشمند شما ضامن ۲۰ سال عمر مفید یخچالتان خواهید بود!!

قیمت کمپرسور

عمر مفید بیشتر و با دوام

یکی از مهم ترین ارحجیت هایی که اینورتر خطی نسبت موتور معمولی دارد عمر مفید و دوام آن است .این موتور پیشرفته دارای ۱۰ گارانتی است و می تواند ۲۰ سال عمر مفید را برای یخچال به ارمغان بیاورد.

عمر مفید و دوام

سخن پایانی

همانطور که گفته شد با توجه به شرایط حاکم، باید در خرید یخچال بسیار دقت کرد و  کمپرسور اینورتر خطی که امروزه به عنوان یکی بهترین کمپرسور های بازار شناخته می شود چرا که نسبت به نسخه های معمولی و قدیمی برتری های قابل توجهی دارد. از این برتری ها می توان به عملکرد هوشمندانه و صرفه جویی در مصرف انرژی اشاره کرد.هر چند یخچال هایی که واجد اینورتر خطی هستند دارای قیمت بیشتری هم هستند اما نباید از هزینه های اضافی که این موتور در درازمدت برای ما باز می گرداند و همچنین عمر مفید چشم پوشی کرد این نوع کمپرسور را بیشتر می توان در یخچال های شرکت ال جی مشاهده کرد . بیخود نیست که امروز ال جی از بهترین شرکت های تولیدکننده یخچال به شمار می رود.

  پرکاربردترین انواع سنسور گوشی

https://asliikala.com/

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب اصلی کالا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه