بوی بد کولر گازی

3 سال پیش

بوی بد کولر گازی

همان طور که می دانید، ممکن است کولر گازی مانند هر دستگاه مصرفی دیگر با مشکلاتی مواجه شود که یکی از آن ها، بوی بدیست که گاها از کولر گازی متصاعد می شود. اما آیا می دانید علت های بوی بد کولر گازی از چیست؟ با اصلی کالا همراه باشید تا با این علل آشنا شوید.

علت های بوی بد کولر گازی

اگر شما هم حین استفاده از کولر گازی با بوی ناخوشایندی مواجه شدید، می بایست علت های بوی بد کولر گازی را جویا شوید. کولر گازی وقتی که روشن است شروع به گردش هوا در درون اتاق می‌کند. هر چیزی در اتاق شما می‌تواند بوی بد را ایجاد می‌کند، مانند لباس‌های مرطوبت مانده، غذای شبانه، حیوانات مرده و در طول فرایند گردش هوا، به کولر گازی منتقل می‌شود. سپس تمام این بوها به هوای اتاق وارد می‌شود و کولر گازی بوی بدی را می‌گیرد و در آن باقی می‌ماند.از آن جایی که فصل کولر گازی از راه می رسد، خوب است با این موضوع همراه شوید تا عیب یابی را به آسانی صورت دهید:

محیط دارای مواد با بوی نامطبوع است

برخی از ساختمان ها در نزدیک دامداری ها قرار داشته و یا این که در هنگام شب، بوی فاضلاب در منطقه زیاد می شود.

البته نوع کارایی ساختمان نیز بسیار مهم است برای مثال در آزمایشگاه ها، استفاده از دستگاه های کپی و… منجر به انتشار بوی بد در محیط می شود که این بو وارد کولر خواهد شد.

این بو به مرور زمان با رطوبت موجود در اواپراتور پنل ترکیب شده و منجر به بوی نامطبوع کولر گازی می شود. لازم است بدانید که به دلیل ترکیب گاز با رطوبت، این بود در پنل داخلی کولر تثبیت شده و در صورتی که به زودی رفع نشود ماندگار خواهد شد.

  نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال

بوی دود اگزوز

درون کولر گازی از روغنی استفاده می شود که به موتور دستگاه به منظور عملکرد بهتر، کمک می کند. اگر بوی دود اگزوز از کولر گازی شما ساطع شد، بدان معنیست که روغن موجود در کولر گازی نشستی دارد. در این حالت می بایست با تکنسین های حرفه ای تماس حاصل کنید تا این مشکل را برطرف سازند.

بوی دود سیگار

کشیدن سیگار در خانه می تواند یکی از علت های بوی بد کولر گازی باشد چرا که دود سیگار می تواند در فیلتر و اواپراتور انباشته شود. به همین دلیل ممکن است هنگامیکه سیستم تهویه مطبوع را روشن می کنید، بوی سیگار را احساس نمایید. تعویض فیلتر، برنامه های منظم تمیز کردن کولر گازی و کشیدن سیگار در خارج از منزل می تواند این مشکل را برطرف سازد.

بوی سوختن

اگر بویی شبیه به سوختگی به مشامتان می رسد احتمالا چیزی در حال سوختن است. این مشکل می تواند از بیش از حد گرم شدن موتور، ذوب شدن قطعات پلاستیکی و یا حتی مشکل در سیم کشی به وجود آمده باشد. در این حالت می بایست به سرعت کولر گازی را خاموش کنید و از یک تکنسین HVAC بخواهید تا سیستم شما را به طور کامل بررسی کرده تا مشکل برقی و مکانیکی در کولر گازی به وجود نیاید.

بوی باروت

بوی باروت کولر گازی، می تواند نشان از اتصالی در مدار و یا خرابی فن موتور باشد. در این حالت نیاز به تعویض قطعات می باشد، پس با استشمام این بو، حتما با یک کارشناس و متخصص تماس حاصل کنید تا از بروز مشکلات جدی تر، جلوگیری نمایید.

  راهنمای فارسی یخچال هیمالیا

عوامل میکروبی مثل قارچ و کپک

اگر از کولر گازی شما بوی کپک و قارچ به مشام رسید، احتمال وجود کپک در آن وجود دارد چرا که رطوبت بالا در این وسیله می تواند به راستی منجر به ایجاد کپک و قارچ در کولر گازی شود. همچنین تعویض فیلترهای مربوط به سیستم تهویه، بررسی نشتی در مجرا و برنامه ریزی های سالانه مناسب برای تمیز کردن کولر گازی می تواند بروز این مشکل را به حداقل برساند.
ضمنا اگر زمین محیطی که سیستم AC در آن قرار دارد، به راحتی خاک جمع می کند، می بایست مرتبا به فکر جمع کردن گرد و غبار باشید.
بهترین راه برای محافظت از کولر گازی و جلوگیری از تشکیل کپک این است که از سیستم های رطوبت گیر استفاده کنید تا کولر گازی شما عملکرد بهتری داشته باشد.

سینی تخلیه، جلبک گرفته است

در صورتی که متوجه شدید هیچکدام از موارد فوق در بوی نامطبوع کولر گازی نقشی ندارند، به سراغ سینی تخلیه بروید. اگر آب راکد باشد به مرور زمان جلبک ها داخل ان رشد خواهد کرد. سینی تخلیه این شرایط را به خوبی فراهم می کند. لذا تشت را به دقت بررسی کرده و حتما با آب و سرکه بشویید. سرکه به راحتی می تواند عوامل میکروبی را از بین ببرد.

بوی لاشه حیوان و یا زباله کثیف

اگر بوی لاشه حیوان و یا زباله کثیف حین استفاده از کولر گازی به مشامتان رسید، بهتر است بلافاصله این دستگاه را مورد بررسی قرار دهید، چرا که ممکن است موجودی کوچک درون دستگاه شما جان خود را از دست داده باشد، بدون آنکه متوجه شده باشید.

  راهنمای طول عمر لوازم خانگی

بوی گوگرد یا تخم مرغ فاسد

هرگز بوی تخم مرغ های فاسد در منزل خود را نادیده نگیرید. این بو می تواند حاکی از آن باشد که پرنده ای درون کولر گازی شما مرده است. درست است که این بو چندان خطرناک نیست، اما خوب است در اولین فرصت نسبت به تخلیه لاشه پرنده مرده از دستگاه خود اقدام نمایید.

بوی استون

بوی استون از کولر گازی می تواند هشداری از یک عامل خطرناک در این دستگاه باشد. چنانچه این بو از کولر گازی خارج شد، به سرعت با متخصصین تماس حاصل کنید، چرا که می تواند حاکی از نشت گاز از دستگاه باشد.
هر بوی نامطبوعی که از کولر گازی متساعد شود، می تواند به سرعت فضای خانه را پر کند. لذا خوب است که به سرعت علت های بوی بد کولر گازی را جویا شوید و مشکل را برطرف سازید تا بتوانید از عملکرد مناسب این دستگاه به خوبی بهره مند شوید.

 

 

لازم به ذکر است که برای تجربه خرید لذت بخش، اصلی کالا، شرایط خرید برای انواع کولر گازی و اسپلیت فراهم ساخته تا شما بتوانید به راحتی محصول مورد نظر خود را از بانه خریداری نمایید.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب اصلی کالا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه